Dne 9. 2. 2021 by se dožil 90 roků můj bratranec Stanislav Chelík.
Byl jedním z pěti brněnských automobilových závodníků, kteří se v polovině šedesátých let rozhodli postavit závodní automobily podle tehdejších předpisů platných pro F3. Některé z těchto vozů (snad 3) se stavěly ve svépomocné dílně Svazarmu na Lidické 81, kam jsem jako 13 - 14 letý rád docházel a sledoval jejich vznik. Byl jsem šťasten, když jsem mohl něco podržet nebo podat a již tenkrát ve mně uzrálo rozhodnutí, že se budu tomuto koníčku v budoucnu také věnovat. K naplnění tohoto rozhodnutí přišlo bohužel až o mnoho let později.
Staňa, i když nebyl v té době vyučen v žádném strojním nebo příbuzném oboru, byl pro mě vzorem člověka, který se pustil do každé práce a s usilovností jemu vlastní ji zvládl. V této době se pustil zároveň do studia nižší průmyslové školy strojnické, kterou zdárně dokončil. Za svoji jezdeckou kariéru postavil 3 (možná 4) monoposty F3, většinou s motory Wartburg, i když v jednom případě laboroval i s motorem Škoda. Jeho poslední F3 nazvaná Albatros Wartburg (torzo její karoserie a nějaké drobnosti existují dodnes) již vykazovala první pokusy s aerodynamickými přítlačnými plochami, které se u formulových vozů začaly prosazovat.
Já sám jsem se s ním zúčastnil několika okruhových závodů jako „pomocník". Byly to například závody v Brně na Výstavišti, v Jičíně, v Rosicích atd.
Tento, pro mě výjimečný, velmi pracovitý a kamarádský člověk, zemřel předčasně 21. 4. 1982.
Rád mu věnuji tuto vzpomínku!
             
                 Vladimír Jokl
          Auto Classic Club Brno