Z pohledu našeho klubu, jako organizátora sportovních akcí pro historické závodní automobily.

Sezóna byla poznamenaná, tak jako v roce předešlém, řadou vládních protiepidemických opatření. Přesto jsme již v dubnu vstoupily v jednání s Autodromem Brno a získali jsme příslib pro pořádání volného ježdění na okruhu (3 x 20 min). Termín se neúnosně třikrát změnil, až celá snaha skončila vyhlášením vedení okruhu o zrušení všech veřejných akcí.
Druhá, již tradiční akce na Autodromu ve Vysokém Mýtě 29. května, se uskutečnila a byla organizačně úspěšná.
Další závod 13. - 15. srpna jsme organizovali jako dvoudenní. Důvodem byla náročnější organizace spojená se stavbou tratě a ostatní zabezpečení na letišti Kámen - Věžná, pod názvem Histoslalom. V minulosti velmi oblíbená akce z pohledu účastníků. Tentokrát se závod nesešel se zájmem startujících (pouze 12 vozů), a proto byl organizován jako jednodenní.
Více než kolísavý zájem startujících mě trápí technika (automobily), které se zúčastňují našich závodů. V tuhle chvíli je nutný pohled do nedávné minulosti. My, starší členové našeho klubu a většinou i organizátoři našich akcí, pamatujeme začátky historického závodění u nás začátkem 90. let minuláho století. Pod vedením vynikajících osobností automobilového sportu u nás (H. Procházky, P. Jílka, L Procházkové a ostaních) mělo závodění historických automobilů výbornou sportovní, technickou a organizační úroveň. Všechny předpisy pro účast automobilů a jezdců vycházely z nařízení FIA a hlavně z homologačních listů FIA pro automobily. Takto upravené automobily se mohly zúčastnit nejen mistrovství ČR, ale i ME a volných mezinárodních závodů.
Dnes se na startu (a nejen našich akcí) setkáváme s „historickými závodními automobily“, které nevím jak nazvat a kam je zařadit. Pro jejich jezdce a majitele je například homologační list zcela neznámou věcí.
Z tohoto důvodu jsem se rozhodl zorganizovat v roce 2022 závod pro automobily, které se v minulosti zúčastňovali MČR v té slavné době historického automobilového závodění na Autodromu ve Vysokém Mýtě. Termín 28. 5. 2022 mám již přislíben. Rád přivítám na startu vozy Škoda Octavia, Škoda 1000MB, Škoda 100 - 110, Wartburg, Trabant, Fiat 127, 128, BMW 1800 - 2002, Ford Cortina, Escort atd. Nevěřím, že všechny skončily nenávratně ve šrotu. Bližší informace budou zveřejňovány na našich webových stránkách.
Na závěr přeji všem našim členům, příznivcům historického automobilového závodění mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti a osobních úspěchů. Těším se na setkávání na našich akcích (a nejen tam) v roce 2022.

        Vladimír Jokl