Jaká byla? Jedním slovem nestandardní. Z důvodů obecně známých odvolávali organizátoři jednu akci za druhou. Odpadly akce, kterých jsme se pravidelně zúčastňovali (např. AMD Brno, Revival, okruh Most atd.).
Přes veškeré potíže se nám podařilo zorganizovat naše tradiční akce, Histoslalom Věžná - Kámen 30. 5. 2020 a znovu 10. 10. 2020. V prázdninovém termínu se uskutečnil závod na Automotodromu Vysoké Mýto. Všechny akce se uskutečnily v duchu minimálních nákladů, protože nebylo jasné do poslední chvíle, zda se uskuteční a kolik bude účastníků. Všechno nakonec dobře dopadlo, účast byla obvyklá, i když někteří ze stálých účastníků se nepřihlásili a byli nahrazeni novými. To je velmi potěšitelné, že zájemců o historický automobilový sport neubývá. Podle názoru všech účastníků se naše akce líbily a měly sportovní i organizační úroveň.
K dobré prezentaci našeho klubu je potřeba zmínit úspěchy Jiřího Kimla ml. v závodech automobilů do vrchu (MAVERICk, EDA - CUP), kdy v Náměšti n. O., ve Víru a v Benecku obsadil ve své kategorii vždy 1. místo s vozem Škoda 120 LS.
Jak dál v roce 2021?
Doufáme, že se situace přiblíží normálnímu stavu a akcí bude více. V současné době se snažíme zajistit termíny našich tradičních akcí (Vysoké Mýto, Histoslalom Věžná - Kámen) a rádi bychom se společně s jinou akcí dostali na AMD Brno. O dohodnutých termínech budeme včas informovat. Zároveň v únoru uveřejníme technické a bezpečnostní předpisy na rok 2021, důležité pro účast na našich akcích tak, aby zájemci měli možnost svá vozidla dokonale připravit.
Přejeme Všem hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v roce 2021 a těšíme se na setkání na závodech historických sportovních a závodních automobilů.

           Vladimír Jokl
    Auto Classic Club Brno