Už od roku 1996 náš klub pravidelně pořádá setkání závodních a sportovních historických vozů na okruhu ve Vysokém Mýtě a ani letos tomu nebylo jinak. Díky protiepidemickým opatřením nám byl zrušen testovací půlden na okruhu v Brně, který se měl konat na konci dubna, takže poslední květnová sobota byla pro mnoho jezdců první letošní akcí, při které naplno otestovali své vozy.
Po technických a administrativních přejímkách následovalo pár kol za zaváděcí vozem, a poté už mohlo všech 30 jezdců a jezdkyň na trať. Celé dopoledne probíhalo přísné měření hlukových limitů, kterým všichni bez větších problémů prošli. Pouze formule Ondry Chytila byla bohužel příliš hlučná a nemohla v dalších jízdách pokračovat.
Velmi pěknou jízdou se prezentovali oba vozy Trabant 601, jejichž jízda zatáčkami po třech kolech byla prostě parádní. Technické problémy s vodní pumpou vyřadili Petra Vorlíka st. s Fordem Escort MK3 a Petra Bořkeho se Škodou 130RS pro změnu zradila převodovka. Z těchto důvodů kluci nenastoupili do odpoledního závodu.
V 13:00 jsme začali s měřenými jízdami na tři kola s pevným startem, kdy jezdec měl trať sám pro sebe. Bohužel výsledky zamíchal déšť, kvůli kterému jsme dokonce museli na 15 minut závody přerušit. Na trati se během chvíle sneslo značné množství vody, které neumožnilo bezpečný průběh jízd. Naštěstí přeháňka netrvala dlouho. Jezdci byli vypuštěni na trati, aby aspoň částečně vyjezdili stopu a mohlo se pokračovat.
Kompletní výsledky včetně dosažených časů naleznete zde.
Další akcí našeho klubu bude dvoudenní závod na letištní ploše mezi obcemi Kámén Věžná a to 14.-15.8
Zde žádné hlukové limity dodržovat nemusíme, tudíž akce je vhodná pro otevřené vozy a sportovní prototypy. Detailní instrukce budou umístěny zde na stránkách a účastníci předchozích akcí je dostanou na své emailové adresy. Registrace bude spuštěna přibližně 14 dní předem.